دانفورد: آمریکا از تعهد‌ات روابطش با پاکستان عقب نشینی نخواهد کرد

رییس ستاد ارتش آمریکا گفته‌است که کشورش هنوزهم متعهد به روابط میان واشنگتن و اسلام آباد است.

روابط میان واشنگتن و اسلام آباد از آغاز کار اداره دونالد ترمپ رییس جمهور آمریکا چندان خوب نیست. دونالد ترمپ اواخر ماه آگست دوهزار و هفده میلادی در جریان اعلام راهبرد تازه کشورش برای افغانستان و جنوب آسیا از پاکستان به عنوان کشوری نام برد که از گروه‌های تروریستی که بالای نیروهای آمریکایی و افغانستان حملات را انجام می‌دهند، حمایت می‌کند. اما پاکستان همواره این ادعا‌ها را رد کرده‌است. آمریکا اخیرا اعلام کرد که کمک امنیتی دو میلیارد دالر به پاکستان را تا زمانی به‌حال تعلیق درمی‌آورد که اسلام آباد اقدامات جدی علیه گروه‌های تروریستی مستقر در خاک آن‌کشور را روی دست نگیرد. جنرال جوزف دانفورد رییس ستاد ارتش آمریکا روز گذشته در بروکسل گفته است که او از تعهد‌اتش برای روابط خوب میان آمریکا و پاکستان عقب نشینی نخواهد کرد.

آقای دانفورد افزوده است: “نمی‌خواهم بیشتر روی روابط با اسلام آباد صحبت کنم، زیرا روابط میان دو کشور بهبود خواهد یافت. من از تعهد‌اتم برای روابط خوب میان آمریکا و پاکستان عقب نشینی نمی‌کنم.”

پیش از این قمر جاوید باجوه رییس ستاد ارتش پاکستان به جنرال جوزف ووتل فرمانده قوای مرکزی آمریکا گفته بود که انتقاد رییس جمهور آمریکا از پاکستان تمام مردم کشورش را مأیوس ساخته‌است.

این در حالیست که الیس ویلز سرپرست معاونیت وزارت خارجه آمریکا روز دو شنبه طی یک سفر رسمی وارد اسلام آباد شد. او در دیدار با معاون وزارت خارجه پاکستان، همکاری آن‌کشور را برای پیروزی نیروهای آمریکایی در افغانستان بسیار مهم عنوان کرد.

وزارت خارجه پاکستان با نشر یک اعلامیه گفته‌است که معاون وزارت خارجه پاکستان برای این دیپلومات آمریکایی، در مورد اقدامات کشورش در برابر تروریزم معلومات داده و آنرا برای امنیت منطقه مهم دانسته‌است. در اعلامیه هم‌چنان آمده‌است که اقدامات پاکستان در برابر تروریزم نتیجه مثبت را جهت تأمین صلح و ثبات در این کشور و منطقه خواهد داشت.

در همین حال، سفیر افغانستان در پاکستان نیز با الیس ویلز سرپرست معاونیت وزارت خارجه آمریکا دیدار کرده‌است. حضرت عمر زاخیلوال در صفحه تویترش نوشته است که او با این مقام آمریکایی روی روابط افغانستان با پاکستان، روند صلح، مهاجرین و چند موضوع مهم دیگر گفتگو کرده ‌است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top