آمریکا آموزگاران بیشتر به افغانستان می فرستد

ارتش آمریکا قصد دارد به هدف مبارزه بر ضد گروه های تروریستی به ویژه گروه ترویستی داعش در افغانستان، آموزگاران بیشتر و تجهیزات نظامی به افغانستان بفرستد.

تسریع روند آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی، افزایش فشارهای نظامی علیه گروه طالبان و تحت فشار قرار دادن پاکستان به خاطر دست کشیدن از پناه دادن به رهبران این گروه، بخش های اصلی راهبرد تازه آمریکا در قبال افغانستان است. جنرال مارک میلی، رییس ستاد ارتش آمریکا گفته است که لواهای کمک امنیتی نیروهای ویژه ای اند که ماموریت اصلی شان انجام عملیات ها، مشوره دهی و کمک رسانی به کشورهای متحد آمریکاست.

آقای میلی افزوده است: این واحد ها “نیروهای ویژه مشوره دهی و کمک” از طریق همکاری با نیروهای امنیتی بومی در رسیدن به اهداف امنیت ملی ما در بیست و پنج تا پنجاه سال آینده کمک خواهند کرد.

همچنان جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان، نیز بر اهمیت اعزام این نیروها بر افغانستان تاکید کرده است.

جنرال جان نیکلسون گفته است: “لوای کمک نیروهای امنیتی در بخش مهارت های مختلف، آموزش های ویژه دیده اند تا بتوانند در عملیات های جنگی به سطح تکتیکی مشوره فراهم کنند. این نیروها ما را قادر خواهند ساخت تا نیروهای امنیتی افغانستان را در انجام عملیات های شان هم زمان در چندین قول اردو کمک کنیم.”

مقام های قصر سفید و پنتاگون به روزنامه وال ستریت ژورنال گفته اند که بر اساس راهبرد تازه رییس جمهور دونالد ترامپ، حدود یکهزار مربی نظامی و چندین هواپیمای جنگی و کشفی بدون سرنشین به افغانستان فرستاده می شود. از این هواپیما ها برای حملات هوایی و عملیات های استخباراتی استفاده صورت می گیرد. محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در تماس تلفنی با تلویزیون نور می گوید که ارسال مربی های بیشتر و هواپیماهای بدون سرنشین می تواند در کار مبارزه علیه تروریزم در افغانستان موثر تمام شود.

گزارشها در مورد فرستادن مربی ها و هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات نظامی به افغانستان در حالی منتشر می شود که نظامیان آمریکایی آموزش دهی برای قوای هوایی افغانستان را جهت استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین آغاز کرده اند. امسال با وجود آغاز زمستان، گروه تروریستی داعش به حملاتش در افغانستان ادامه داده که در نتیجه آن، شماری زیادی از شهروندان کشور که بیشتر شان غیر نظامی بودند، کشته و زخمی شدند.

نوشته‌های مرتبط


Top