وزارت دفاع: پاکستان بیشتر از این منزوی خواهد شد

وزارت دفاع ملی می گوید که اگر پاکستان با آمریکا و جامعه جهانی در کار مبارزه با هراس افگنی همسو نشود، این کشور به انزوای بیشتر خواهد رفت.

در این روزها پاکستان با افزایش فشارها علیه مهاجران افغانستان، تلاش می کند که حکومت افغانستان را قانع کند تا از نام بردن این کشور به عنوان حامی تروریسم در منطقه خود داری کند. رییس‌جمهورغنی (روز سه شنبه ۱۹ جدی/دی) گفت که مهاجران افغانستان در پاکستان، به‌ارزش میلیون‌ ها دالر در آن کشور سرمایه دارند و فراهم نمودن تسهیلات لازم به خاطر انتقال سرمایه‌ های آنان از مسوولیت‌ های حکومت است. وزارت دفاع ملی می گوید که پاکستان اگر با آمریکا و جامعه جهانی در کار مبارزه با تروریسم در افغانستان همسو نشود به انزوا خواهد رفت.

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که در حال حاضر در نه ولایت کشور، عملیات زمستانی علیه تروریستان به شدت جریان دارد و طی انجام این عملیات ها، تلفات سنگینی بر هراس افگنان وارد شده است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می افزاید که در فصل زمستان تمام ولسوالی های که در کنترل افراد وابسته به گروه طالبان قرار دارد، از سوی نظامیان کشور واپس گرفته خواهد شد. درحالی وزارت دفاع ملی پاکستان را به حمایت از تروریسم در داخل خاکش متهم می کند که رییس جمهور آمریکا و شماری از مقام های بلند پایه ای این کشور به پاکستان هشدار داده اند که دست از حمایت تروریسم بردارد.

نوشته‌های مرتبط


Top