رییس اجرایی حکومت: محل بود و باش رهبران طالبان در پاکستان است

رییس اجرایی حکومت اظهارات اخیر سید حامد گیلانی رییس حزب محاذ ملی مبنی بر حضور رهبران طالبان در خاک افغانستان را رد می کند. آقای عبدالله می گوید که این گونه اظهار نظرها خلاف منافع ملی کشور است.

سید حامد گیلانی رییس حزب محاذ ملی به تازگی مدعی شده است که رهبران طالبان در افغانستان حضور دارند. این اظهارات چند روز پس از آن اعلام می‌شود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و سایر مقام‌ های ارشد این کشور به صراحت اعلام کردند که رهبران طالبان در پاکستان حضور دارند و آزادانه فعالیت می‌کنند. اظهارات آقای گیلانی با واکنش‌ های زیادی روبه رو شده است. داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت می گوید که محل بود و باش رهبران گروه طالبان در پاکستان است. آقای عبدالله اظهارات رهبر حزب محاذ ملی را خلاف منافع ملی کشور می داند و تاکید می کند که نباید رهبران سیاسی افغانستان چنین اظهاراتی از خود بیرون دهند.

درهمین حال، ریاست عمومی امنیت ملی در بیانیه ای گفته است که ادعای وجود رهبران طالبان در خاک کشور خلاف واقعیت و غیر مسوولانه است. در بخش از بیانیه امنیت ملی آمده است: “ادعای حضور رهبری طالبان در داخل خاک افغانستان خلاف واقعیت و غیر مسوولانه است. رهبران گروه طالبان در شهرهای بزرگ پاکستان حضوردارند و فعالیت های تروریستی را در برابر مردم افغانستان سازماندهی می کنند.”

شماری از اعضای مجلس نمایندگان نیز اظهارات سید حامد گیلانی را ضد منافع ملی کشور می دانند. غلام حسین ناصری عضو مجلس نمایندگان می گوید که این گونه اظهارات بر ادعاهای سازمان استخبارات پاکستان “آی اس آی” مبنی بر حضور تروریستان در خاک افغانستان مهر تایید می گذارد. پیش از این نیز شماری از اعضای مجلس سنا سید حامد گیلانی را به جاسوسی به کشورهای همسایه متهم کرده بودند.

نوشته‌های مرتبط


Top