کاخ سفید: پاکستان می تواند کار مهمی در راستای مبارزه با تروریزم انجام دهد

کاخ سفید می گوید که پاکستان با تروریستانی که در خاک خود پناه داده است باید مبارزه جدی کند.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در نخستین روز سال ۲۰۱۸ در تویتر خود نوشت که مقام های پیشین آمریکایی در پانزده سال گذشته به گونه ساده لوحانه بیش از ۳۳ میلیارد دالر به پاکستان کمک کرده اند. پس از این هشدار، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد می گوید که اگر پاکستان به حمایت از تروریزم ادامه دهد، دونالد ترامپ تمام کمک های واشنگتن را به اسلام آباد قطع خواهد کرد.

بانو هیلی می افزاید: “پاکستان برای سال ‌ها بازی دوگانه کرده است. هم با ما کار می کند و هم به تروریستانی پناه می دهد که بر نظامیان ما در افغانستان حمله می کنند. این بازی برای حکومت کنونی آمریکا قابل قبول نیست. ما در جنگ بر ضد تروریزم، انتظار همکاری بسیار زیادی از پاکستان داریم.”

در همین حال، سارا هکبی سخنگوی کاخ سفید می گوید که دونالد ترامپ به آنچه حین اعلام راهبرد تازه جنگی واشنگتن برای جنوب آسیا اعلام کرد، پابند است.

سخنگوی کاخ سفید می افزاید: “رییس جمهور ترامپ حین اعلام راهبرد آمریکا در باره جنگ افغانستان گفت که پاکستان به تعهدات خود عمل نکرده است. رییس جمهور ترامپ تعهدات خود را پیگیری و تعقیب می کند چرا که او رییس جمهوری است که به آنچه می گوید عمل می کند.”

به باور سخنگوی کاخ سفید، پاکستان می تواند کار مهمی در راستای مبارزه با تروریزم انجام دهد.

هکبی می افزاید: “واشنگتن می داند که پاکستان می تواند کار های بیشتری در مبارزه علیه دهشت افگنی انجام دهد و ما از اسلام آباد می خواهیم در این راستا گام های عملی بردارد.”

آمریکا به تازگی از پرداخت دوصد و پنجاه و پنج میلیون دالر کمک به پاکستان خوداری کرده است. نماینده آمریکا در سازمان ملل می گوید دلایل روشنی برای این اقدام واشنگتن وجود دارد.

نوشته‌های مرتبط


Top