قرارداد استخراج معدن نمک غوریان ولایت هرات با یک شرکت خصوصی امضا شد

مسوولان وزارت معادن و پترولیم از قرار داد استخراج معدن نمک ولسوالی غوریان هرات با یکی از شرکت های خصوصی داخلی خبرمی دهند. آنان می گویند که این معدن پیش از این سالانه سه اعشاریه یک میلیون افغانی عواید داشت و با امضای این قرارداد، بیست و شش میلیون افغانی بر عواید سالانه افزون می شود.

استخران معادن افغانستان به گونه قانونی می تواند کشور را به خود کفایی برساند. اما به علت ناامنی ها شماری از معادن کشور از سوی زورگویان و مخالفان مسلح دولت استخراج می شود. نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پترولیم هنگام امضای قرار داد استخراج معدن نمک ولسوالی غوریان ولایت هرات با یکی از شرکت های خصوی داخلی گفت که، استخراج این معدن به بیش از دوهزار تن کار ایجاد می کند. به گفته بانو نهان، این معدن سالانه سه عشاریه یک میلیون افغانی عواید دارد و با امضای این قرارداد ۲۶ میلیون افغانی بر عواید سالانه آن افزون می شود.

سرپرست وزارت معادن و پترولیم تاکید کرد که ناامنی سبب شده است تا معدن لاجورد بدخشان و زغال سنگ سمنگان از سوی زور مندان استخراج شود. بانو نهان می گوید که قرارداد استخراج ۱۴ معدن بزرگ با شماری از شرکت های غیر دولتی امضا شده است و تا یک هفته دیگر به گونه رسمی کار شان آغاز خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط


Top