در حمله تروریستی بر مرکز فرهنگی تبیان ۴۱ تن به شهادت رسیدند

در پی حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان ۴۱ غیر نظامی به شمول زنان و کودکان به شهادت رسیدند و بیش از ۸۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در جاده شهید مزاری موقعیت دارد. به گفته شاهدان محل رویداد، سه انفجار در محل صورت گرفته است. به گفته آنان حمله اول در داخل این مرکز، حمله دوم در داخل حویلی و حمله سوم در داخل کوچه افرادی را هدف قرار داده است که شهیدان و زخمیان این رویداد را به شفاخانه منتقل می کردند.

این رویداد زمانی به وقوع پیوسته است که یک نشست علمی- پژوهشی در باره ششم جدی/دی سالروز تجاوز اتحاد جماهیر شوروی پیشین به افغانستان، در این مرکز در حال برگزاری بود. بیشتر تلفات بر اشتراک کنندگان همین نشست وارد شده است.

وحید مجروح سخنگوی وزارت صحت عامه شمار قربانیان این رویداد را چهل و یک شهید و هشتاد و چهار زخمی می گوید؛ اما شاهدان محل رویداد روایت دیگر دارند و شمار قربانیان را بیشتر از این می گویند. مسوولیت حمله تروریستی به مرکز فرهنگی تبیان را داعش به دوش گرفته است.

بیشتر قربانیان این رویداد به شفاخانه استقلال انتقال داده شده اند. در این شفاخانه کسی دنبال برادر کسی دنبال مادر و کسی به دنبال خواهر خود سرگردان است. یک مرد دو پسر و یک برادر زاده خود را در این حمله تروریستی از دست داده است.

شماری از خبر نگاران که برای پوشش خبری این رویداد رفته بودن نیز قربانی این حمله تروریستی شده اند.

کابل در یک هفته گذشته شاهد دو حمله انتحاری بوده است که مسوولیت هردوی آنرا گروه داعش به دوش گرفته است.

نوشته‌های مرتبط


Top