نگرانی سناتوران از حضو گسترده تروریستان داعش در شمال کشور

شماری از اعضای مجلس سنا از وجود گروه های هراس افگن به ویژه گروه داعش در شمال کشور نگرانی می کنند. آنان می گویندکه هم اکنون در ولسوالی های مرزی ولایت های شمالی کشور، گروه های هراس افگن پایگاه های نظامی ساخته و به سرباز گیری مشغول اند.

مجلس سنا مسوولان ارگان های امنیتی را از بهر افزایش ناامنی ها و مشکلات مرزی به نشست (روز یکشنبه ۳ جدی/دی) فرا خواند. اعضای مجلس سنا از حضور هراس افگنان در بخش هایی از کشور به ویژه شمال نگرانی می کنند. عبدالله قرلق عضو مجلس سنا می گوید هم اکنون تروریستان داعش در بسیاری از ولسوالی های کشور حضور دارند و از مردم باج می گیرند. آقای قرلق از حکومت می خواهد که هرچه زودتر عملیات گسترده ای را به هدف سرکوب افراد این گروه روی دست گیرد.

درهمین حال، هلال الدین هلال معین وزارت دفاع ملی که می گوید که عملیات زمستانی نیروهای امنیتی در شماری از ولایت ها آغاز شده و تروریستان در فصل زمستان سرکوب خواهند شد.

در حالی اعضای مجلس سنا از حضور گروه های تروریستی در بخش هایی از کشور نگرانی می کنند که به اساس معلومات وزارت دفاع ملی در حال حاضر نیروهای امنیتی در بیشتر از ولایت های کشور با هراس افگنان می جنگند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top