مجلس سنا: حصارکشی های پاکستان در مرز دیورند خلاف قوانین بین المللی است

مجلس سنا در واکنش به حصارکشی های اخیر پاکستان در مناطق مرزی افغانستان، مسوولان ارگان های امنیتی را به هدف پاسخگویی به نشست عمومی این مجلس فراخواند. سناتوران می گویند که حصار کشی های اخیر پاکستان خلاف تمامی ارزش ها و قوانین بین المللی است.

اعضای مجلس سنا در واکنش به حصار کشی های اخیر پاکستان در مرز دیورند و ساخت و سازهای نظامی، مسوولان وزارت امور داخله، دفاع و ریاست عمومی امنیت ملی را به نشست (روز یکشنبه ۳ جدی/دی) مجلس فرا خواندند. سناتوران حصار کشی های اخیر پاکستان در مرز دیورند را خلاف تمامی ارزش ها و قوانین بین المللی می دانند. جمعه الدین گیانوال عضو مجلس سنا می گوید که پاکستان در این خصوص تصمیم یک جانبه گرفته است.

درهمین حال، هلال الدین هلال معین وزارت دفاع ملی می گوید که گفتگو ها با جانب پاکستان در این خصوص ادامه دارد و آنان تلاش می کنند تا این مساله از طریق گفتگو حل شود.

از سویی هم، ویس احمد برمک وزیر امور داخله می گوید که موقف حکومت افغانستان در حل مساله دیورند واضح است و مردم افغانستان در این خصوص تصمیم خواهند گرفت.

بر اساس معلومات وزارت امور داخله، در چند ماه گذشته تخطی های مبنی بر شلیک راکت از آن سوی خط مرزی دیورند به خاک افغانستان صورت گرفته است که درپی آن صدها تن کشته و زخمی شده اند.

نوشته‌های مرتبط


Top