تأکید فرستاده ویژه سازمان ملل برای افغانستان بر گفتگوهای صلح

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان که در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد صحبت می کرد، گفته است که نشست پروسه کابل در چند هفته آینده یک فرصت تازه را برای صلح فراهم خواهد کرد. فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان می‌ گوید، امیدوار است که نشست پروسه کابل در ماه فبروری سال ۲۰۱۸ میلادی برای تامین صلح در کشور یک فرصت تازه ای را به میان آورد.

تدامیچی یاماموتو تأکید کرده است:« ما به تمرکز تلاش‌ های صلح، نیاز می‌ بینیم. ملل متحد از مطرح کردن این موضوع گرفته تا استفاده دفاتر آن برای میانجیگیری، به هر کار که از توان ما برآید، حاضر استیم.»

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان در ادامه سخنرانی خود در شورای امنیت یکبار دیگر از طالبان خواست که تمایل شان را به گفتگوهای صلح برای حل سیاسی معضله افغانستان مشخص و مذاکرات را آغاز کنند.

فرستاده سازمان ملل متحد برای افغانستان اضافه کرده است حکومت افغانستان و متحدان آن باید روی این موضوع تمرکز کنند که تشدد و خشونت در این کشور کاهش یابد.

تدامیچی یاماموتو به اعضای شورای امنیت ملل متحد همچنین گفت که هر چند تلاش های نیرو های امنیتی افغان برای حفاظت از غیر نظامیان منجر به کاهش تلفات غیر نظامیان در جریان جنگ شده است اما ملل متحد هنوز هم از ادامه استفاده “کورکورانه” مواد انفجاری تعبیه شده توسط عناصر ضد دولتی و همچنین تلفات غیر نظامیان ناشی از حملات هوایی نیرو های طرفدار کابل نگران است.

نوشته‌های مرتبط


Top