انتقاد معاون رییس جمهوی امریکا از پاکستان

معاون رییس جمهوری امریکا روز پنجشنبه در سفری از پیش اعلام ناشده وارد کشور شد و در دیدار با رهبران حکومت وحدت ملی بر تعهد امریکا در جنگ علیه تروریزم تاکید کرد. هواپیمای حامل مایک پنس در فرودگاه پایگاه نظامی بگرام به زمین نشست و سپس با چرخبال به کابل آمد و در کاخ ریاست جمهوری با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر رسانه ای ریاست جمهوری، رییس جمهورغنی در این دیدار راهبرد جدید جنگی امریکا را در قبال افغانستان فرصت مهم برای تامین صلح و ثبات در کشور خوانده است. دفتر رسانه ای ریاست جمهوری همچنان به نقل از مایک پنس معاون رییس جمهوری امریکا گفته شده است که آقای پنس سال روان میلادی را سال پردستاورد برای نظامیان کشور خوانده است.

معاون ریاست جمهوری امریکا همچنان در جمعی از سربازان امریکایی در پایگاه هوایی بگرام تأکید کرده است که امریکا تا “پیروزی نهایی” به نبرد با تروریستان در افغانستان ادامه می ‌دهد. آقای پنس همچنین تاکید کرده است که همکاری پاکستان با امریکا به نفع پاکستان است.

وی افزوده است:«پاکستان برای سال‌ها به طالبان و گروه‌های تروریستی دیگر پناه داده است. اما آن دوران دیگر به سر آمده است. من یکبار دیگر این مسأله را تکرار می‌ کنم که پاکستان در مشارکت با امریکا خیلی چیزها به دست می ‌آورد. برعکس، این کشور با پناه دادن به جنایتکاران و تروریستان، خیلی چیزها را از دست خواهد داد.»

مایک پنس به سربازان امریکایی در بگرام گفته است که راهبرد جدید کشورش در افغانستان موفقیت ‌آمیز بوده است. آقای پنس تأکید کرده استما به صورت چشمگیری حملات هوایی را افزایش داده‌ایم. طالبان حالا در موضع دفاعی قرار گرفته است. در همکاری با افغانستان برای اولین بار در سه سال گذشته مانع حمله این گروه به مراکز ولایت ها شدیم. با حمله به شبکه قاچاق مواد مخدر طالبان، به صورت بی ‌سابقه ‌ای به منابع مالی آن ضربه زدیم. در سوی دیگر، داعش در حال فرار است. خلافت این گروه در عراق، افغانستان و جاهای دیگر از بین رفته است.»

راهبرد جدید جنگی امریکا برای افغانستان در ماه اگست سال روان میلادی اعلام شد. براساس این راهبرد، نحوه حضور نظامی امریکا در افغانستان وابسته به اوضاع امنیتی کشور و اطمینان از پیروزی در مبارزه با تروریزم است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top