روسیه: طالبان زمینه ساز حضور داعش در افغانستان شده است

رییس امنیت روسیه می‌گوید که گروه طالبان زمینه حضور و فعالیت افراد وابسته به گروه تروریستی داعش را در افغانستان فراهم کرده است.

الکساندر بورتنیکوف رییس امنیت فدرالی روسیه می‌گوید که طالبان زمینه حضور و فعالیت گروه تروریستی داعش را در افغانستان فراهم کرده است. رییس امنیت فدرالی روسیه در یک نشست سران کشورهای مشترک المنافع گفته است که گروه داعش پس از شکست در سوریه و عراق تلاش دارد تا فعالیت‌های خود را در افغانستان افزایش دهد.

آقای بورتنیکوف افزوده است: “گروه طالبان و فعالیت‌های تخریب کارانه آنان، باعث شده تا افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان فعالیت های خود را آغاز کند و کشورهای منطقه را ناامن سازد.”

رییس امنیت فدرالی روسیه هشدار داده است که گروه‌های تروریستی تاکتیک‌های جنگی خود را تغییر داده و کشورهای منطقه باید در خصوص سرکوب افراد این گروه ها هوشیار باشند.

وی افزوده است: “روسیه به هیچ گروهی اجازه نخواهد داد تا در کشورهای آسیایی میانه تهدیدی ایجاد کند. از کشورهای منطقه می خواهیم که برای تامین امنیت منطقه، علیه گروه‌های تروریستی آمادگی کامل داشته باشند.”

این اظهارات در حالی مطرح می شود که فرمانده ستاد مرکزی نیروهای مسلح روسیه نیز تاکید کرده است که با شکست داعش در سوریه، نیروهای مسلح روس و تاجیک باید برای هر نوع تحولی در آسیای مرکزی آماده باشند.

برچسب ها ,,

نوشته‌های مرتبط


Top