انتقاد اعضای مجلس نمایندگان از تصمیم رییس جمهورغنی در مورد استاد عطا محمد نور والی بلخ

شماری از اعضای مجلس نمایندگان با حمایت از استاد عطا محمد نور والی بلخ، حکومت را متهم به پرونده سازی برای چهره های پر نفوذ کشور می کنند. آنان می گویند که برکنار استاد عطا محمد نور والی بلخ در شرایط کنونی به نفع صلح و ثبات در کشور نیست.

اعضای مجلس نمایندگان در واکنش به اقدام اخیر ارگ مبنی بر پذیرفتن استعفای استاد عطامحمد نور والی بلخ، این تصمیم ریاست جمهوری را در شرایط کنونی ناسنجیده می دانند. سید علی کاظمی عضو مجلس نمایندگان می گوید که برکنار استاد عطا محمد نور، بر افزایش تنش ها در کشور دامن می زند.

شمار دیگری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند که حکومت در پی حذف چهره های تاثیر گذار و تطبیق پروژه های قوم گرایانه در کشور است. عبدالرووف انعامی عضو مجلس نمایندگان می گوید که حکومت با برکناری استاد عطا محمد نور از سمت ولایت بلخ، می خواهد جای پای برای گروه های تروریستی از جمله داعش را در سمت شمال باز کند.

پس از اعلام ارگ ریاست جمهوری مبنی بر منظوری استعفا نامه استاد عطا محمد نور والی بلخ از سوی رییس جمهور، اعتراض ها در تمامی ولایت های کشور اوج گرفته است. آگاهان سیاسی این اقدام رییس جمهورغنی را خلاف تمامی اصول موافقت نامه حکومت وحدت ملی می دانند. در تازه ترین مورد حزب جمعیت اسلامی اعلام کرده است که تصمیم ارگ ریاست جمهوری برای برکناری استاد عطا محمد نور اقدام انحصارطلبانه‌ است و این حزب از موضع استاد عطا محمد نور حمایت می کند.

نوشته‌های مرتبط


Top