تاکید رییس جمهور آمریکا بر افزایش فشارها بالای پاکستان

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، راهبرد تازه کشورش در قبال افغانستان را موفق خوانده و تاکید کرده است که پس از این واشنگتن فشارهای خود بر پاکستان را افزایش خواهد داد.

رییس جمهور آمریکا که در مورد راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا صحبت می کرد گفت که راهبرد تازه آمریکا در قبال جنگ افغانستان وضعیت جنگ را به نفع حکومت افغانستان تعییر داده است. رییس جمهور آمریکا در سخنان خود بار دیگر از پاکستان خواست تا علیه گروه‌های تروریستی مبارزه جدی و صادقانه کند در غیر آن دوستان خود را از دست خواهد داد.

آقای ترامپ افزود: “خطر گروهای تروریستی در پاکستان برای آمریکا یک خطر همیشگی است. ما از پاکستان می خواهیم که در بی ثباتی افغانستان دخیل نباشد. ما برای برچیدن تروریستان فشار ها را برپاکستان افزایش و دوام خواهیم داد.”

رییس جمهوری آمریکا همچنان گفت که پاکستان باید گروه‌های تروریستی و پناهگاه‌های آنان را در خاک خود نابود کند و از حمایت تروریستان دست بردارد. پیش از این رکس تیلر سون وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که اگر پاکستان عملکرد صادقانه در قبال سرکوب تروریستان در داخل خاکش نداشته باشد، کنترل قلمرو خود را از دست خواهد داد. در همین حال، شماری از اعضای شورای ملی راهبرد تازه آمریکا در قبال افغانستان را به نفع تامین صلح در کشور می دانند.

 

این سخنان در حالی مطرح می شود که آمریکا برای سرکوب بیشتر تروریستان در افغانستان، قصد دارد تجهیزات نظامی خود را از سوریه و عراق به این کشور انتقال دهد. مقام های آمریکایی گفته اند که بحث در رابطه به انتقال تجهیزات به افغانستان هم اکنون با حکومت افغانستان جریان دارد و به زودی این تجهیزات به افغانستان منتقل خواهد شد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top