انتقاد اعضای مجلس سنا از تصمیم رییس جمهورغنی در مورد والی ولایت بلخ

شماری از اعضای مجلس سنا استعفای استاد عطا محمد نور والی بلخ را مشروط به عملی شدن تعهدات اشرف غنی می خوانند. محی الدین منصف عضو مجلس سنا می گوید که این مساله باید از طریق قانونی و تفاهمنامه های که در میان جانبین امضا شده است، حل شود.

پس از اعلام تصمیم ارگ درباره والی بلخ، شماری از سیاسیون کشور، نهادهای مدنی و باشندگان ولایت بلخ نیز در مقابل این اقدام واکنش نشان دادند. باشندگان ولایت بلخ ضمن اعلام مخالفت شان با اقدام ارگ مبنی بر اعلام استعفای آقای نور، حمایت شانرا از استاد عطامحمد نور ابراز داشته و تاکید کرده اند که آماده هرگونه مبارزه برای دفاع از حق خویش اند.

باشندگان بلخ به حکومت وحدت ملی هشدار داده اند که بازی با سرنوشت بلخ را کنار بگذارد و ‌به بهانه کنار زدن استاد عطامحمد نور، فرصت داعشی سازی شمال و بلخ را فراهم نکند. گفتنی است که روز دوشنبه، ارگ ریاست جمهوری در یک تصمیم اعلام کرد که رییس جمهور، استعفای آقای نور را پذیرفته است. شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان با نشر اعلامیه ای گفته است که تصمیم ارگ درباره برکناری والی بلخ، یک اقدام عجولانه، غیر مسوولانه، مخالف ثبات و امنیت افغانستان و منافی اصول موافقتنامه حکومت وحدت ملی است. همچنان شماری زیادی از سیاسیون کشور نیز تصمیم ارگ درباره برکناری والی بلخ را محکوم کرده و تاکید کرده اند که برکناری استاد عطا محمد نور به بی ثباتی در کشور ختم خواهد شد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top