روستای تبر ولسوالی سانچارک ولایت سرپل به دست طالبان سقوط کرد

مسوولان محلی ولایت سرپل می‌گویند که پیوستن یک فرمانده نیروهای خیزش مردمی وابسته به حزب اسلامی گلبدین حکمتیار به گروه طالبان منجر به سقوط روستای تبر ولسوالی سانچارک این ولایت شده است.

ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل می گوید که چهار روز قبل رییس کریم با پانزده تن از افراد تحت امرش در ولسوالی سانچارک به طالبان پیوست و روستای تبر را که تحت حاکمیت وی بود، به دست طالبان سقوط داده‌ است. آقای امانی می افزاید که رییس کریم پس از مشاجره لفظی با فرمانده ذکر الله، به طالبان پیوست و در حال حاضر بر علیه دولت می‌ جنگد.

در حال حاضر حدود چهار هزار خانواده پس از سقوط روستای تبر ولسوالی سانچارک مجبور به ترک خانه ‌های‌شان شده ‌اند.

رییس شورای ولایتی سرپل می گوید که بیش از چهار هزار خانواده این روستا به دلیل جنگ ها بیجا شده و در وضعیت بدی بسر می ‌برند. محمدنور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل با نگرانی از وضعیت بد این خانواده‌ ها می افزاید که اگر حکومت مرکزی به این بیجاشدگان توجه نکند، فاجعه انسانی رخ خواهد داد. درهمین حال، سخنگوی والی سرپل می گوید که رسیدگی به مشکلات بیجاشدگان روستای تبر از توانایی حکومت محلی بالا است.

روستای تبر یکی از بزرگترین روستاها در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل محسوب می‌شود که بیشتر از پنج‌ هزار خانواده در این روستا زندگی می‌کنند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top