کشورهای سازمان همکاری های اسلامی تصمیم اخیر دونالدترامپ را محکوم کردند

نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی در پیوند به قدس در ترکیه برگزار شد.

تصمیم اخیر دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسراییل، پای سران کشور اسلامی را به ترکیه کشاند و نشست اضطراری سازمان همکاری های اسلامی در شهر استانبول برگزار شد. در این نشست رییس جمهور ترکیه تصمیم اخیر ترامپ را محکوم کرد و گفت که آمریکا با این کارش آتش را در منطقه برپا کرده است.

آقای اردوغان افزود: “اسراییل کشور نیست، پایتخت از کجا خواهد کرد. تصمیم اخیر ترامپ برای ما قابل قبول نیست. ما خواهان محکوم کردن تصمیم اخیر ترامپ توسط جامعه جهانی استیم. اقدام اسراییل در مقابل مردم فلسطین ضد تمام ارزش های انسانی است. ما در این زمینه بی تفاوت نخواهیم ماند.”

رییس جمهور ترکیه همچنان گفت که آمریکا در منطقه از گروه های تروریستی حمایت می کند و در کار مبارزه با تروریزم در منطقه عملکرد دوگانه دارد. در همین حال، محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطین می گوید که در برابر تصمیم اخیر دونالد ترامپ ایستادگی خواهد کرد.

آقای عباس می افزاید: “ما برای یک قرن پرچم مبارزه مان را بالا نگهداشته ایم. قربانی های زیادی داده ایم. در برابر تصمیم اخیر ترامپ ایستادگی خواهیم کرد. ما نیاز به همکاری های همه جانبه کشور های اسلامی داریم و سرانجام پیروز خواهیم شد.”

از سویی هم، حسن روحانی رییس جمهور ایران ضمن محکوم کردن تصمیم اخیر دونالد ترامپ، بر وحدت جامعه اسلامی در برابر برچیدن توطیه رژیم اسراییل تاکید می کند.

در این نشست رییس جمهورغنی و صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور نیز شرکت کرده اند. پیش از این نیز ارگ ریاست جمهوری طی اعلامیه ای، اقدام اخیر دونالد ترامپ را یک جانبه دانسته و گفته بود که این اقدام سبب افزاییش تنش ها در منطقه خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط


Top