فعالان مدنی در کابل تصمیم دونالد ترامپ در مورد بیت المقدس را محکوم کردند

شماری از فعالان مدنی در یک نشست اعتراضی در کابل، تصمیم اخیر دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در مورد به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسراییل را تجاوز آشکار بر حریم بیت المقدس می خوانند. آنان با محکوم کردن این تصمیم هشدار می دهند که اگر آمریکا فصله اش در مورد بیت المقدس را پس نگیرد با خشم مسلمانان جهان روبه رو خواهد شد.

در پی تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسراییل، مسلمانان سراسر جهان در پیوند به این تصمیم واکنش نشان دادند. پس از اعلام این تصمیم سران کشور های اسلامی موقف روشن اتخاذ کردند و خواهان لغو این تصمیم از سوی آمریکا شدند. به ادامه واکنش ها در کابل، شماری از فعالان مدنی در یک نشست اعتراضی، تصمیم اخیر دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در مورد بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسراییل را تجاوز آشکار به ارزش های اسلامی می خوانند. گل‎رحمن دین پرور فعال مدنی می گوید که فیصله آمریکا در مورد بیت النقدس غیر منصفانه است و مسلمان جهان باید در برابر این تصمیم غیر منصفانه دونالد ترامپ ایستادگی کنند.

روز چهار شنبه هفته گذشته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا تصمیم اش در مورد بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسراییل را اعلام کرد. آقای ترامپ در دوران کمپاین های انتخاباتی وعده سپرده بود که در صورت رسیدن به کرسی ریاست جمهوری آمریکا بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم اسراییل به رسمیت می شناسد.

نوشته‌های مرتبط


Top