نگرانی روسیه از افزایش کشت و تولید مواد مخدر در افغانستان

وزیر امور خارجه روسیه از ناتو خواسته است تا اقدامات عملی را برای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان روی دست گیرد. آقای لاوروف در نشست بین المللی مبارزه با مواد مخدر در مسکو گفته است که روسیه به هدف نابودی تروریزم و مواد مخدر در افغانستان به حضور نظامی سازمان ناتو رای داده است.

نشست بین المللی مبارزه با مواد مخدر با عنوان “نمایندگان بر علیه مواد مخدر” روز دوشنبه با شرکت بیش از پنجصد نفر از جمله رییسان پارلمان چهل و چهار کشور برگزار شد. سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از سازمان ناتو خواسته است تا اقدامات عملی را برای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان روی دست گیرد. آقای لاوروف گفته است که روسیه به هدف نابودی تروریزم و مواد مخدر در افغانستان به حضور نظامی ناتو دراین کشور رای داده است.

وزیر خارجه روسیه از سران ناتو همچنان خواسته است که به رویکردهای گروهی برای سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان توجه کند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که نیروهای امنیتی به حمایت نیروهای مأموریت حمایت قاطع ناتو از چندی به این سو عملیات نابودسازی مراکز تولید مواد مخدر در ولایت هلمند را آغاز کرده اند. این عملیات ‌ها پس از آن آغاز شد که دفتر جرایم سازمان ملل متحد اعلام کرد که تولید مواد مخدر در افغانستان در سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به سال گذشته ۸۷ درصد افزایش یافته است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top