عدم خوشبینی مجلس سنا نسبت به نشست سه جانبه میان چین، افغانستان و پاکستان

شماری از اعضای مجلس سنا با انتقاد از سیاست های دوگانه پاکستان در قبال افغانستان، به نتایج نشست سه جانبه چین، افغانستان و پاکستان خوشبین نیستند.

دینگ شیجون نماینده ویژه چین برای افغانستان و پاکستان در دیدار با رییس جمهورغنی گفته است که کشورش در نظر دارد تا نشست سه جانبه افغانستان، چین و پاکستان را در آینده نزدیک برگزار کند. این نشست به سطح وزیران امور خارجه در مورد صلح، امنیت و همکاری های اقتصادی منطقه برگزار می شود. رییس جمهورغنی برگزاری نشست سه جانبه از سوی جمهوری مردم چین را برای ثبات منطقه و گسترش همکاری های اقتصادی مهم دانسته و گفته است که افغانستان در این نشست اشتراک خواهد کرد.

درهمین حال، شماری از اعضای مجلس سنا با انتقاد از سیاست های دوگانه پاکستان در قبال افغانستان، به نتایج نشست سه جانبه میان چین، افغانستان و پاکستان خوشبین نیستند.

جمع الدین گیانوال عضو مجلس سنا می گوید که پاکستان هنوزهم به تعهدات خود در کار مبارزه جدی در برابر هراس افگنان عمل نکرده است پس نشست سه جانبه با این کشور بی نتیجه خواهد بود.

با اعلام راهبرد تازه آمریکا در قبال افغانستان، انتظار می رفت که اسلام آباد بیش از هر زمانی دیگر به مبارزه جدی در برابر هراس افگنان تلاش کند، اما روز گذشته سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری گفت که پاکستان هنوزهم به تعهدات خود در کار تامین صلح در افغانستان گام های موثر بر نداشته است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top