آمریکا پناهگاه‌های تروریستان در خاک پاکستان را هدف قرار خواهد داد

رییس سازمان استخبارات مرکزی آمریکا “سیا” به مقام‌های پاکستانی هشدار داده که اگر علیه پناه گاه‌های تروریستی در خاک این کشور اقدام نکنند، واشنگتن وارد عمل خواهد شد.

پیش از این جنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان نیز گفته است که پاکستان تاهنوز علیه گروه‌های تروریستی در خاک این کشور اقدامی نکرده است. جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا، امروز وارد پاکستان شده است. خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان گفته است که این سفر در راستای مذاکرات دوجانبه برای توافق درباره مبارزه با تروریزم و برقراری امنیت در منطقه انجام می‌شود. با این حال، شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که پاکستان تاکنون در مبارزه با هراس افگنی گام های موثر بر نداشته است.

درهمین حال، مایک پمپیو رییس سازمان استخبارات مرکزی آمریکا “سیا” به مقام‌های پاکستانی هشدار داده که اگر علیه پناه گاه‌های تروریستی در خاک این کشور اقدام نکنند، واشنگتن وارد عمل خواهد شد. آقای پمپیو در نشستی در واشنگتن گفته است که موجودیت مراکز گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان، تلاش‌های آمریکا در امر مبارزه با تروریزم را در افغانستان ناکام کرده است. درهمین حال، ریاست جمهوری افغانستان خواهان افزایش فشارها بالای کشورهای حمامی تروریزم شده است.

پیش از این، ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا وارد پاکستان شده بود ولی به دلیل تنش میان واشنگتن و اسلام آباد از وی استقبال سردی شده بود. رییس جمهوری آمریکا و سایر مقام‌های بلند پایه این کشور پس از اعلام راهبرد جدید آمریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، بارها تاکید کرده اند که تروریستان در خاک پاکستان پناه گاه‌های امن دارند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top