عبدالله: کشورهای حامی تروریزم، امنیت منطقه و جهان را تهدید می کنند

رییس اجرایی حکومت از ادامه حمایت شماری از کشورها از تروریزم هشدار داده است. داکتر عبدالله عبدالله گفته است هر دولتی که میان تروریستان خوب و بد تفکیک قایل می شود، با این کار خود امنیت منطقه و جهان را تهدید می کند.

رییس اجرایی حکومت روز گذشه به هند سفر کرد. آقای عبدالله در پیوند به همکاری های هند و افغانستان به ویژه در خصوص مبارزه مشترک دو کشور علیه تروریزم در سایه راهبرد جدید آمریکا، از ادامه حمایت شماری از کشورهای منطقه از تروریزم انتفاد کرده است. رییس اجرایی حکومت هشدار داده است هر دولتی که میان تروریستان خوب و بد تفکیک قایل می شود، با این کار امنیت منطقه و جهان را تهدید می کند.

داکتر عبدالله عبدالله گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان در خط مقدم نبرد با تروریزم قرار دارند و کشورهای که می خواهند با سیاست حمایت از تروریزم به اهداف خود در افغانستان برسند، در اشتباه اند.

رییس اجرایی حکومت همچنان گفته است که تروریزم دشمن هویت ملی و آرمان های مردم افغانستان محسوب می شود. به گفته وی، تروریزم تنها مردم افغانستان را نه بلکه تمام کشور های منطقه و جهان را تهدید می کند.

پیش از این رییس جمهور آمریکا با اعلام راهبرد تازه این کشور در قبال افغانستان به کشورهای حامی تروریزم به ویژه پاکستان هشدار داده بود که اگر در خصوص برچیدن لانه های امن تروریستان درخاکش اقدام نکند، آمریکا این لانه های تروریستی را هدف قرار خواهد داد.

نوشته‌های مرتبط


Top