نزدیک به ده هزار خانواده از ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار بیجا شده اند

پس از تشدید درگیری های شدید میان گروه تروریستی داعش و طالبان در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار، نزدیک به ده هزار خانواده از این ولسوالی خانه های خود را ترک کرده اند.

به گفته مسوولان محلی بیش از نُه‌ هزار خانواده مجبور به ترک منازل شان شده اند و صدها خانواده اکنون در فضای باز به سر می‌ برند. مسوولان محلی ننگرهار می گویند که درگیری میان گروه های تروریستی داعش و طالبان در ساحه وزیرتنگی ولسوالی خوگیانی جریان دارد و بخش هایی از این ساحه از اداره طالبان بیرون شده و به تصرف تروریستان داعش درآمده است. شماری از باشندگان ولسوالی خوگیانی به رسانه ها گفته اند که تروریستان داعش هشت روستا را از طالبان گرفته اند و باشندگان این روستا داشته های خود را از دست داده اند.

گلاب منگل والی ننگرهار به خبرنگاران گفته است که به دلیل جنگ، بیش از نُه ‌هزار خانواده بی جاشده اند که به سه ‌و نیم هزار شان کمک رسیده و به متباقی نیز خواهد رسید. آقای منگل افزوده است که به هدف سرکوب داعش و طالبان، عملیات شروع شده و تلاش ها جریان دارد که نظامیان کشور زمینه بازگشت بی جا شدگان را فراهم کنند.

این در حالیست که پیش از این رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی گفته است که پاکستان در بخش هایی از ولایت ننگرهار جنگ های ساختگی به راه انداخته است. به گفته آقای نبیل، جنگجویانی که این جنگ ها را به پیش می برند، وابسته به داعش نیستند و گماشته شدگان پاکستان اند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top