تاکید رییس اجرایی حکومت بر از بین بردن پناهگاه های امن هراس افگنان در منطقه

رییس اجرایی حکومت با اشاره به حمایت شماری از کشورهای منطقه از تروریزم، بر از بین بردن لانه ها و پناهگاه های امن هراس افگنان در منطقه تاکید کرده ست.

رییس اجرایی حکومت با جنرال مک ماستر مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کرده است. دفتر رسانه ای ریاست اجرایی با نشرخبرنامه ‌ای گفته که در این نشست، هر دو جانب روی آخرین تحولات نظامی-سیاسی در افغانستان و منطقه‌بحث کرده اند.

رییس اجرایی حکومت با اشاره به راهبرد تازه آمریکا در قبال افغانستان از پیامدهای مثبت این راهبرد در افغانستان سخن گفته و تاکید کرده است که نتایج عملی آن در جبهات جنگ علیه طالبان و تروریست‌ ها مشهود است. وی، ابراز امیدواری کرده است که با پیام واضح به تروریست‌ ها و حامیان تروریست ‌ها این ‌بار به قضیه پناهگاه‌های امن تروریست‌ ها و حمایت از آنان به طور جدی پرداخته شود.

درهمین حال، مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرده است که پیام کشورش برای تروریست ‌ها و حامیان تروریست ‌ها در منطقه واضح است. مک مستر گفته است کشورش در پی اعلام راهبرد تازه به همکاری نزدیک خود با افغانستان در عرصه ‌های مختلف به ویژه تقویت نیروهای امنیتی این کشور و تقویت مردم‌ سالاری ادامه می‌دهد و آماده است در کنار سایر متحدان بین‌المللی افغانستان، به مبارزه علیه گروه‌های تروریستی و از بین بردن پناهگاه‌های آنان ادامه دهد.

در این نشست همچنان درباره اصلاحات و برگزاری انتخابات شفاف در افغانستان بحث شده است. مشاور امنیت ملی آمریکا از آمادگی آمریکا برای حمایت از برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در افغانستان اطمینان داده است.

رییس اجرایی حکومت نیز برتعهد حکومت وحدت ملی برای برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌و انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top