بهرامی: نشست وزیران دفاع ناتو پیام روشنی به پاکستان داشت

سرپرست وزارت دفاع ملی می گوید که وزیران دفاع ناتو در نشست اخیر این سازمان در بروکسل، پیام روشنی به پاکستان داده اند.

در نشست وزیران دفاع ناتو در بروکسل، این سازمان اعلام کرد که برای مدت طولانی در افغانستان حضور خواهد داشت. در این نشست همچنان شماری از کشورهای عضو این سازمان آمادگی نشان دادند که تا سه هزار نظامی تازه نفس به افغانستان بفرستند. فشار آوردن بر پاکستان به هدف مبارزه علیه تروریستان از دیگر موضوعات این نشست بود.

طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی که به نمایندگی از افغانستان در نشست وزیران دفاع ناتو شرکت کرده بود، روز یکشنبه(۲۱ عقرب/آباد) در کابل گفت که این نشست پیام روشنی به پاکستان داشته است تا برای برکندن پناهگاهای تروریستان در خاک خود به گونه جدی عمل کند.

با آن که پاکستان در آخرین نشست چهار جانبه صلح در چین وعده داده است که در راستای مبارزه با تروریزم و تأمین صلح با افغانستان همکاری خواهد کرد؛ اما سرپرست وزارت دفاع ملی می گوید هنوز کابل باور ندارد که اسلام آباد به وعده های خود عمل کند.

سرپرست وزارت دفاع ملی همچنان می گوید که ناتو یک بار دیگر بر مبارزه جدی و پیگیر علیه فساد اداری در ارگان های امنیتی تأکید کرده است. سرپرست وزارت دفاع ملی درباره گفته های اخیر گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی گفته جنگ در افغانستان “قومی” است، نیز واکنش نشان داد و گفت که جنگ کنونی در کشور، جنگ علیه تروریستان جهانی است.

نوشته‌های مرتبط


Top