والی بدخشان: به زودی عملیات باز پس گیری ولسوالی های وردوج و یمگان آغاز می شود

والی بدخشان می گوید که برای واپس گیری ولسوالی های وردوج و یمگان این ولایت عملیات نظامی راه اندازی می شود. به گفته وی برای آغاز این عملیات با حکومت مرکزی هماهنگی شده و در نیمه دوم سال جاری این عملیات آغاز می شود.

پس از دو سال حاکمیت طالبان بر ولسوالی های وردوج و یمگان بدخشان اینک مقام های محلی این ولایت حرف و حدیث های از راه اندازی عملیات برای باز پس گیری این مناطق به زبان می آورند. احمد فیصل بیگزاد والی بدخشان در گفتگو با تلویزیون نور می گوید که برنامه عملیاتی برای واپس گیری ولسوالی های وردوج و یمگان تهیه شده است و قرار است در نیمه دوم سال جاری عملیات را آغاز کنند.

درهمین حال، شورای ولایتی بدخشان می گوید که حکومت هیچ اراده ای برای راه اندازی عملیات در این ولایت ندارد. عبدالله نظری رییس شورای ولایتی بدخشان با انتقاد از بی برنامگی حکومت در امر باز پس گیری ولسوالی های وردوج و یمگان خواهان راه اندازی هر چه زودتر این عملیات است.

درهمین حال، اما وزارت دفاع ملی از آغاز عملیات برای واپس گیری ولسوالی های وردوج و یمگان بدخشان در آینده نزدیک خبر می دهد.

ولسوالی های وردوج و یمگان ولایت بدخشان بیش از دوسال می شود که در تصرف گروه طالبان قرار دارد. باشندگان محل ادعا می کنند که طی این دو سال حکومت برای باز پس گیری این مناطق هیچ گونه اقدامی نکرده است و اگر حکومت به وضعیت این دو ولسوالی رسیدگی نکند، بهار سال پیشرو بهار خوبی برای بدخشان نخواهد بود.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top