نزدیک به ۴۰ طالب مسلح در ولسوالی اندر غزنی کشته شدند

مسوولان امنیتی ولایت غزنی از کشته شدن حدود چهل فرد وابسته به گروه طالبان در ولسوالی اندر این ولایت خبر می دهند.

مسوولان امنیتی در غزنی می ‌گویند که در نتیجه عملیات قطعات ضربتی، کماندو و نیروهای حمایت قاطع ناتو در مربوطات ولسوالی اندر سی و هشت فرد وابسته به گروه طالبان کشته شدند. به گفته آنان در میان کشته شدگان دو سردسته گروه طالبان نیز شامل است و همچنان در این عملیات ده ها طالب دیگر زخم برداشت اند.

جنرال محمد زمان، فرمانده پلیس ولایت غزنی گفته است این عملیات از طریق زمین و هوا بالای روستاهای سردار کلا، مردای و مراوی ولسوالی اندر انجام شده است. فرمانده پلیس غزنی می افزاید که در این عملیات‌ به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان آسیب نرسیده است.

مسوولان امنیتی می ‌گویند که برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان در این گونه عملیات ‌ها از نهایت احتیاط کار گرفته می ‌شود و به همین علت عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی با کندی به پیش می ‌رود.

روز سه شنبه هفته گذشته در نتیجه حمله تهاجمی گروه طالبان بر مرکز ولسوالی اندر و فرماندهی پلیس این ولسوالی، حدود چهل نظامی و غیر نظامی به شهادت رسیدند و بیش از سی تن دیگر زخم برداشته اند.

مسوولان محلی می ‌گویند که از سه روز بدین‌ سو عملیات وسیع تصفیوی به حمایت هوایی نیروهای حمایت قاطع، جهت پاکسازی ولسوالی اندر از حضور طالبان آغاز شده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top