تیلرسون: تا صلح در افغانستان تأمین نشود، ما دراین کشور حضور خواهیم داشت

وزیر خارجه آمریکا می گوید تا زمانی که هراس افگنان به روند گفتگوهای صلح افغانستان یکجا نشوند، آمریکا در این کشور باقی خواهد ماند.

وزیر امور خارجه آمریکا که در باره راهبرد جدید کشورش در قبال کشورهای جنوب آسیا در واشنگتن سخن می گفت، یک بار دیگر از پاکستان خواست که در راستای تأمین صلح در افغانستان همکاری کند. ریکس تیلرسون ثبات در افغانستان را برای ثبات آینده پاکستان مهم خواند و بر اهمیت نقش هند و پاکستان در صلح افغانستان تاکید کرد. وزیر خارجه آمریکا گفته است تا زمانی که گروه های تروریستی به شمول طالبان از جنگ دست نکشند و به روند صلح یکجا نشوند، آمریکا در افغانستان باقی خواهد ماند.

آقای تیلرسون افزوده است: “یک پیام به طالبان و دیگر عناصر این است که ما هیچ جایی نمی رویم. تا زمانی آنجا (افغانستان) خواهیم بود که شما فکر تان را تغییر بدهید و در مورد سهم گیری در روند آشتی با حکومت افغانستان تصمیم بگیرید.” وزیر خارجه آمریکا تطبیق کامل راهبرد جدید واشنگتن در قبال جنوب آسیا را زمانگیر بیان کرده و بر اجماع منطقه ای به هدف رسیدن به صلح در افغانستات تأکید کرده است.

ریکس تیلرسون همچنان با اشاره به مشکل مرزی پاکستان با افغانستان و هند گفته است که واشنگتن آماده است در این بخش با اسلام آباد همکاری کند تا از این طریق ثبات آینده حکومت این کشور تامین شود.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top