هفده سرباز پلیس و ارتش در حملات طالبان در ولایت های میدان وردک و غزنی شهید شدند

طالبان دیشب بر ولسوالی جغتوی ولایت میدان وردک و ولسوالی اندر ولایت غزنی حمله کردند. در نتیجه این رویدادها هفده سرباز ارتش و پلیس به شهادت رسیده اند.

فرماندهی پلیس ولایت میدان وردک از عقب زده شدن حمله تهاجمی افراد وابسته به گروه طالبان بر ولسوالی جغتوی این ولایت خبر داده است. فهیم قایم فرمانده پلیس این ولایت می گوید که طالبان دیشب با استفاده از یک عراده موتر هاموی یک حمله انتحاری را بر قراول ولسوالی جغتو انجام دادند و سپس حمله های تهاجمی را بر این ولسوالی آغاز کردند. به گفته آقای قایم، درگیری پنج ساعت میان نظامیان کشور و افراد وابسته به گروه طالبان ادامه داشت. به اساس معلومات فرمانده پلیس میدان وردک، در این رویداد تلفات سنگین به طالبان وارد شده است. آقای قایم به شهادت رسیدن دو سرباز ارتش را نیز تأیید می کند.

در همین حال، جنرال محمدزمان فرمانده پلیس ولایت غزنی می گوید که پانزده سرباز پلیس در این ولایت در نتیجه حمله طالبان بر فرماندهی پلیس ولسوالی اندر به شهادت رسیده اند. با این حال، اما خالقداد اکبری رییس شورای ولایتی غزنی گفته است که در این حمله تهاجمی طالبان و انفجار موتر بمب، نزده سرباز پلیس، چهار مأمور امنیت ملی و چند سرباز ارتش به شهادت رسیده اند.

طالبان نخست دو موتر حاموی را در نزدیک فرماندهی پلیس ولسوالی اندر منفجر کردند و سپس به درگیری بانظامیان کشور پرداختند. مسوولان محلی می گویند که تلفات وارد شده بر طالبان مشخص نشده اما گزارش ها می رساند که تلفات آنان سنگین است. عارف نوری، سخنگوی والی غزنی می گوید که در انفجار موتر بم در ولسوالی اندر، ولسوال این ولسوالی نیز سطحی زخمی شده است.

نوشته‌های مرتبط


Top