مهندس ربوده شده هندی در ولایت میدان وردک آزاد شد

یک مهندس هندی که حدود چهل روز قبل از سوی افراد مسلح ناشناس در ولایت میدان ‌وردک ربوده شده بود، روز گذشته از چنگ ربایندگان آزاد و به سفارت هند در کابل تسلیم داده شده است.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی والی میدان‌ وردک می گوید این مهندس هندی «نیکل» نام دارد و چهل روز قبل از سوی افراد مسلح نانشناس، ربوده شده بود و بیرون از ولایت میدان ‌وردک نگهداری می ‌شد. به گفته آقای منگل صبح روز (شنبه ۱۵ میزان/مهر) آدم ربایان این منهدس را در مسیر شاهراه کابل کندهار رها کرده و خود فرار کرده اند. سخنگوی والی میدان ‌وردک می افزاید که در رهایی این مهندس هندی پلیس نقشی نداشته است. اما سخنگوی پلیس میدان وردک می گوید در نتیجه فشارهایی که بالای ربایندگان آورده شده بود، آنان مجبور به رها ساختن این مهندس هندی شدند.

مقام‌ های محلی میدان ‌وردک در مورد هویت ربایندگان جزییات نمی‌ دهند. اما پیش از این فهیم قایم فرمانده پلیس میدان وردک در یک نوار تصویری، رییس شورای ولایتی این ولایت را به حمایت از مخالفان مسلح دولت و آدم ربایی متهم کرده است.

این مهندس هندی، سند پیمان کاری با شرکت برشنا دارد و در پروژه وصل برق وارداتی دوصد و بیست میگاوات ترکمنستان به غزنی از طریق میدان ‌وردک کار می‌ کرد.

نقیب الله امینی، سخنگوی پلیس میدان‌ وردک می گوید که در پیوند به اختطاف این مهندس هندی یک کارمند شرکت برشنا نیز بربنیاد شک و گمان ارتباط با ربایندگان، بازداشت شده است و تحقیقات در مورد این که آیا ربایندگان با گروهی از مخالفان مسلح رابطه داشته اند یا نه، جریان دارد. این مهندس هندی پس از رهایی به سفارت هند مقیم کابل تسلیم داده شده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top