وزارت دفاع ملی آزار و اذیت همسران شهدای نظامیان کشور را رد کرد

وزارت دفاع ملی گزارش سیگار مبنی بر آزار و اذیت جنسی همسران شهدای نظامیان کشور را رد می کند. سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که معاش و پول بازنشستکی شهدای نظامیان کشور با بسیار عزت برای خانواده های آنان از سوی این وزارت داده می شود.

حدود یک هفته قبل اداره سیگار گزارشی را نشر کرد که همسران شهدای نظامیان افغانستان در بدل دریافت معاش تقاعد شوهران شان از سوی منسوبان قوای مسلح افغان مورد آزار و اذیت جنسی قرار می ‌گیرند. شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری بعد از نشر این گزارش گفته بود که این مشکلات به گونه وحشتناک در برخی ادارات دولتی وجود دارد، از سو هم نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله در مصاحبه با شماری از رسانه های داخلی و خارجی حقیقت این گزارش را در ارگان های امنیتی پذیرفت و بر آوردن اصلاحات در ارگان های امنیتی تأکید کرده بود.

اما وزارت دفاع ملی گزارش سیگار مبنی بر آزار و اذیت جنسی همسران شهدای نظامیان کشور را رد می کند. دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که معاش و پول بازنشستگی شهدای نظامیان کشور با بسیار عزت برای خانواده های آنان داده می شود.

درهمین حال، دگروال مرزای رییس شورای زنان وزارت دفاع ملی گزارش سیگار را دقیق نمی داند و از این اداره می خواهد که اگر کدام اسناد در باره آزار و آذیت همسران شهدای کشور دارد با این وزارت شریک سازد.

 

درحالی وزارت دفاع ملی گزارش سیگار را بی بنیاد و غیر قانونی می خواند که پیش از این سرپرست وزارت امور داخله از بهر نشر این گزارش اشک ریخته و آنرا شرم آور خوانده است.

نوشته‌های مرتبط


Top