رییس ستاد ارتش پاکستان: از توان خود بالا به افغانستان کمک کرده ایم

رییس ستاد ارتش پاکستان گفته است که کشورش در بخش کمک به افغانستان از توان خود بیشتر کار کرده است. جنرال قمر جاوید باجوه روز (چهارشنبه ۱۵ سنبله/شهریور) در نشستی به مناسبت روز دفاع در راولپندی گفته است که پاکستان نمی‌تواند جنگ افغانستان را در خاک خود پیش ببرد.

جنرال قمر جاوید باجوه رییس ستاد ارتش پاکستان گفته است: “ما از توان و ظرفیت خود بیشتر از افغانستان حمایت کرده‌ایم ولی نمی‌توانیم که جنگ افغانستان را در خاک پاکستان پیش ببریم. ما از صمیم قلب با افغانستان در ساحه صلح صحبت و تلاش کرده ‌ایم، ولی در هر صورت افغانستان یک کشور مستقل است که تصمیم‌ های خود را خودش می گیرد.”

رییس ستاد ارتش پاکستان افزوده است که در مبارزه علیه تروریزم کشورش قربانی ‌های زیاد را متحمل شده‌ است و جهان از جمله آمریکا باید قدر این قربانی ‌ها را بداند.

آقای باجوه این سخنان را درحالی می گوید که رییس جمهور آمریکا در جریان اعلام راهبرد جنگی جدید کشورش در قبال افغانستان، پاکستان را متهم به حمایت از گرو‌های تروریستی کرد که در افغانستان بر منافع آمریکا حمله می ‌کنند. رییس جمهور ترامپ گفته است که دیگر این حالت را تحمل کرده نمی ‌تواند.

نوشته‌های مرتبط


Top