آمریکا سربازان بیشتر به افغانستان می فرستد

آمریکا ۳۵۰۰ سرباز اضافی به افغانستان می فرستد. با اعزام این تعداد سرباز، شمار مجموعی سربازان آمریکایی در افغانستان به بیش از چهارده هزار خواهد رسید.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که جیمز متیس، وزیر دفاع، رکس تیلرسن، وزیر خارجه و جنرال جوزف دنفورد، رییس کل ستاد ارتش آمریکا روز (چهارشنبه ۱۵ سنبله/شهریور) در مورد راهبرد جدید جنگی آمریکا در قبال افغانستان با کانگرس این کشور صحبت کرده اند.

مقام های وزارت دفاع آمریکا گفته اند که پنتاگون تا زمان اعلام رسمی شمار سربازان اضافی به افغانستان ازسوی جیمز متیس، وزیر دفاع این کشور، ابراز نظری نخواهند کرد.

این درحالیست که آقای متیس، بدون اینکه شمار سربازان اضافی را مشخص سازد، هفته گذشته گفت که دستور اعزام سربازان اضافی به افغانستان را “امضا” کرده است.

ملاقات روز چهارشنبه در عقب در های بسته صورت گرفته و قانون گذاران آمریکایی پس از ختم جلسه در مورد اعزام شمار سربازان اضافی به افغانستان، ابراز نظری نکرده اند.

انتظار می رود این سربازان اضافی، نیروهای نظامی افغانستان را در مبارزه علیه طالبان، القاعده و گروه داعش تقویت کنند.

آقای متیس تاکید کرده است که هدف اعزام قوای بیشتر آمریکایی به افغانستان این است تا مبارزه نظامیان افغانستان در برابر گروه های متخاصم، موثریت بیشتر پیدا کند.

با این حال، واشنگتن پُست به نقل از منابع نظامی آمریکایی گزارش داده است که بر اساس برنامه جدید دونالد ترامپ در ارتباط به جنگ افغانستان، نیروهای آمریکایی اجازه خواهند داشت در مقایسه به گذشته، سریع تر طالبان را هدف قرار دهند، حتی اگر از جانب طالبان تهدیدی هم متوجه نظامیان افغانستان نباشد.

نوشته‌های مرتبط


Top