هشدار عبدالله به طالبان:دروازه های صلح برای مدت محدود باز است

رییس اجرایی حکومت در پیامی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، به مخالفان مسلح دولت هشدار داده است که، دروازه‌های صلح برای مدت محدود به روی آنان باز است. رییس اجرایی حکومت، از مخالفان مسلح خواست که دست از کشتن غیرنظامیان دست بر دارند و به روند گفتگوهای صلح یکجا شوند. وی، مهمترین درس عید قربان را وحدت و همگرایی می داند و از رهبران سیاسی و مردم کشور خواست که، در شرایط حساس کنونی، بیشتر از هر زمان دیگر اتحاد کنند.

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در پیامی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان یک بار دیگر بر تامین صلح در کشور تاکید کرده است. رییس اجرایی در این پیام به مخالفان مسلح حکومت هشدار داده است که دروازه‌های صلح و مذاکره برای یک مدت محدود به روی آنان باز خواهد بود. در این پیام، عبدالله عبدالله از مخالفان مسلح خواسته  است که، دست از کشتن غیرنظامیان، کودکان، زنان و هدف قرار دادن نمازگزاران و مساجد و تکیه‌ خانه‌ها بردارند و به روند گفتگوهای صلح یکجا شوند.

رییس اجرایی ضمن، مبارک باد گویی فرا رسیدن عید سعید قربان به همه مسلمانان جهان به ویژه به مردم افغانستان،گفته است که، شهروندان کشور سال‌ هاست درد خشونت‌، افراطیت، تندروی و تروریزم را می‌کشند. وی ابراز امیدواری کرده است که، به برکت روزهای عید قربان که نماد میانه‌روی، اعتدال، برابری و خویشتنداری است، صلح و ثبات در کشور تامین شود.

رییس اجرایی می گوید که، مهمترین درس عید قربان وحدت و همگرایی است و از  رهبران سیاسی و مردم خواست که در شرایط حساس کنونی، بیشتر از هر زمان دیگر اتحاد کنند.

این گفته ها در حالی مطرح می‌ شود که شورای عالی صلح نیز در پیامی به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان، از تمام گروه های مخالفان مسلح حکومت خواسته است که به اراده مردم خود حرمت گذاشته از خشونت و کشتار بیگناهان دست بردارند.

شورای عالی صلح همچنین از طرف‌های درگیر جنگ نیز خواسته  است که به مذاکرات مستقیم و بین الافغانی که بهترین گزینه برای پایان دادن به جنگ و برادرکشی است رو بیاورند.

نوشته‌های مرتبط


Top