آگاهان: آمریکا باید بالای پاکستان فشار بیشتر وارد کند

شماری از آگاهان سیاسی با استقبال از اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال جنگ افغانستان، از این کشور می خواهند که بالای پاکستان فشار وارد کند تا از حمایت تروریستان دست بردارد.

همواره از پاکستان به عنوان کشور حمایت کننده تروریستان یاد شده است. مقام های حکومت افغانستان در یک و نیم دهه پسین بارها پاکستان را متهم کرده اند که با حمایت از تروریستان و ایجاد لانه های امن به آنان در تلاش ناامن کردن افغانستان است. شماری از آگاهان سیاسی از راهبرد جدید آمریکا در قبال جنگ افغانستان استقبال می کنند. محمد رضا محبوب آگاه سیاسی می گوید که راهبرد جدید آمریکا در قبال جنگ افغانستان مثبت است و این کشور باید بالای پاکستان فشار وارد کند تا از حمایت تروریستان دست بردارد.

یک مقام آمریکایی به شرط افشا نشدن نامش به خبرگزاری رویترز گفته است که همکاران بلند رتبه دونالد ترمپ برای فرستادن سه تا پنج هزار سرباز اضافی آمریکایی به افغانستان تاکید کرده اند. آنها گفته اند که این سربازان می توانند در میدان های جنگ، نیروهای افغان را کمک کنند. اما محمد رضا محبوب آگاه سیاسی می گوید که آمریکا بجای فرستادن نیرو های تازه نفس به افغانستان باید نظامیان کشور را با سلاح های سنگین تجهیز کند.

درحالی دونالد ترامپ بر افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان تاکید کرده است که با گذشت بیش از یک و نیم دهه از حضور سربازان آمریکایی در افغانستان ظاهرا دیده می شود که آمریکایی ها در برابر تروریستان پیروزی چندانی نداشته اند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top