جشن استقلال در سفارت افغانستان در قزاقستان برگزار شد

از نود و هشتمین سالروز استرداد استقلال کشور با اشتراک عبدالله عبدالله رییس اجرایی، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه و شمار دیگری از مقام ها در سفارت افغانستان در آستانه پایتخت قزاقستان گرامی داشت شد. عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت در رأس هیأت بلند پایه به هدف گسترش روابط پس از بلاروس به قزاقستان رفته است. در سفر ضمن دیدار و بحث با مقام های قزاقستانی، این جا در سفارت افغانستان مقیم آستانه از نود و هشتمین سالروز استرداد استقلال کشور گرامیداشت شد. در این مراسم بر علاوه مقام ها افغانستانی، شماری از دیپلومات های خارجی مقیم آستانه نیز اشتراک کردند.

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور در این مراسم از بهر زمینه سازی پرپایی این جشن از مقام های قزاقستانی سپاسگزاری کرده است. آقای ربانی تأکید کرد که نود و هشت سال پیش از امروز و همزمان با استقلال کشور روند اصلاحات در کشور آغاز شد؛ اما اکنون تروریستان بین المللی مانع عمده در برابر این روند قرار گرفته اند.

صلاح الدین ربانی گفته است:«نود و هشت سال پیش همزمان با گرفتن استقلال روند اصلاحات در کشور آغاز شد، اکنون تروریستان و حامیان‌ منطقه ‌ای‌ شان تلاش دارند که این روند را متوقف کند. از این‌ جا به تروریستان اعلام می ‌کنم که شما و حامیان منطقه‌ ای تان به هدف نخواهید رسید. تروریستان نمی ‌توانند ما را از رسیدن به اصلاحات بازدارند».

آقای ربانی با اشاره به مبارزه افغانستان در مقابل هراس ‌افگنان یاآور شد که مردم افغانستان در این راه قربانی های فراوانی داده اند:«ما در مبارزه با تروریسم شهید صلح پروفیسور استاد برهان ‌الدین ربانی و قهرمان ملی شهید احمدشاه مسعود را از دست داده‌ ایم. هم اکنون نیز نیروهای دفاعی و امنیتی ما در مقابل تروریزم می جنگند».

در همین حال، غیرت عبدالرحمان اوف وزیر خارجه قزاقستان با تبریک گفتن سالروز استرداد استقل افغانستان گفته است که کشورش خواهان تأمین صلح و امنیت در افغانستان است و از تلاش ‌های سیاسی در راستای تأمین صلح حمایت می ‌کند. وی تأکید کرده است که افغانستان یک شریک کلیدی کشورش در بخش‌ های تجارت، ترانزیت و اقتصاد است.

نوشته‌های مرتبط


Top