نگرانی رییس شورای ولایتی زابل از وخیم شدن وضع امنیتی در این ولایت

شورای ولایتی زابل از بد تر شدن وضعیت امنیتی در این ولایت نگرانی می کند. عطا جان حق بیان رییس شورای ولایتی زابل می گوید که با بدتر شدن وضعیت امنیتی در این ولایت، میزان تلفات نظامیان کشور نیز افزایش یافته است.

به گفته رییس شورای ولایتی زابل، کمبود نیروی امنیتی در زابل سبب افزایش تلفات نظامیان کشور و گسترش دامنه ناامنی ها در این ولایت شده است. آقای حق بیان می افزاید که در کنار جنگجویان داخلی وابسته به گروه طالبان، تروریستان خارجی نیز در ولسوالی های ارغنداب، دایچوپان و میزان این ولایت حضور دارند. به گفته او شماری از این تروریستان به هدف ناامنی سازی ولایت های شمال کشور به آن ولایات نیز می روند.

رییس شورای ولایتی زابل از حکومت مرکزی می خواهد که نیروی بیشتر به هدف سرکوب گروه های تروریستی در این ولایت مستقر کند.

با این حال فرماندهان ارتش در زابل می پذیرند که میزان تحرکات گروه های تروریستی در مربوطات این ولایت افزایش یافته است. آصف توخی فرمانده کندک عملیات شاهراه کابل- کندهار مستقر در ولایت زابل می گوید که تحرکات گروه های تروریستی با واکنش جدی نظامیان کشور رو به رو شده است.

به اساس معلومات ارگان های امنیتی در مدت یک ماه گذشته در ولایت زابل تلفات سنگینی بر تروریستان وارد شده است. در این میان بیش از پنجاه تن از نظامیان کشور نیز به شهادت رسیده اند.

برچسب ها ,,

نوشته‌های مرتبط


Top