ترامپ: به زودی راهبرد جدید امریکا در مورد افغانستان اعلام خواهد شد

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا گفته است که، راهبرد جدید کشورش در قبال افغانستان در آینده نزدیک اعلام خواهد شد. آقای ترامپ گفته است مشورت و رای زنی او با مقام ‌های ارشد نظامی امریکا در مورد راهبرد جدید امریکا در قبال افغانستان به پایان رسیده و به زودی این راهبرد نهایی و اعلام می ‌شود. پیش از این وزیر دفاع امریکا گفته بود که راهبرد جدید واشنگتن در قبال افغانستان در اواسط ماه جولای اعلام می شود، اما اختلافات بین اعضای ارشد حکومت دونالد ترامپ منجر به تاخیر اعلام این راهبرد شده است.

به درازا کشیدن اعلام راهبرد جدید امریکا در مورد افغانستان، سر و صدا های زیادی را در میان شماری از وزیران کابینه رییس جمهور امریکا و شماری از چهره های نظامی پیشین این کشور به میان آورده است.  شماری از نظامیان پیشین امریکا که میدان های گرم نبرد افغانستان را تجربه کرده اند، برافزایش و تداوم حضور نیروهای امریکایی در افغانستان تاکید می کنند. دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در پیوند به تغییر استراتیژی امریکا در افغانستان گفته است که، راهبرد جدید کشورش در مورد افغانستان به زودی اعلام خواهد شد.

وی گفته است: این برایم یک تصمیم بسیار بزرگ است. یک وضعیت بهم خورده در افغانستان برایم به میراث رسید و ما این وضعیت را بهتر خواهیم ساخت.

پیش از این جیم متیس، وزیر دفاع امریکا گفته بود که راهبرد جدید واشنگتن در قبال افغانستان در اواسط ماه جولای اعلام می شود، اما اختلافات بین اعضای ارشد حکومت دونالد ترامپ منجر به تاخیر اعلام این راهبرد  شده است. همچنان شماری از مقام ‌های امریکایی گفته بودند که راهبرد جدید امریکا در قبال افغانستان، رویکرد منطقه ای خواهد داشت و این راهبرد در راستای تامین امنیت و آوردن صلح در افغانستان کمک خواهد کرد. با این همه، وزارت دفاع ملی نیز گفته بود که، اگر  امریکا گزینه فشار بالای پاکستان را در راهبرد جدید اش در مورد افغانستان نگنجاند، این کشور دست از حمایت تروریستان بر نمی دارد و به مداخلات خود در افغانستان ادامه  می دهد و  راهبرد جدید امریکا در افغانستان ناکام خواهد شد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top