انتقاد استاد عطا محمد نور از عملکرد سران حکومت وحدت ملی

استادعطا محمد نور والی بلخ و رییس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان با انتقاد از عملکرد سران حکومت وحدت ملی، ارگ ریاست جمهوری را به انحصار گرایی متهم می کند و می گوید که اگر حکومت اصلاح نشود، از هر گزینه برای اصلاح حکومت کار خواهد گرفت. استاد عطا محمد نور می افزاید که، انحصار قدرت در ارگ باعث تشدید ناامنی ها در کشور شده است.

استاد عطا محمد نور والی بلخ و رییس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان از اعضای کلید ایتلاف نجات افغانستان پس از برگشت از ترکیه با اشتراک در همایشی مردمی در بلخ، از عملکرد سران حکومت وحدت ملی انتقاد کرد. استاد محمد نور، سران حکومت به ویژه ارگ ریاست جمهوری را به انحصار قدرت متهم می کند و می گوید که اگر حکومت اصلاح نشود، از هر گزینه برای اصلاح نظام کار خواهد گرفت.

آقای نور از کشورهای خارجی می خواهد که در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند  و در راهبرد کنونی شان در افغانستان تجدید نظر کنند. استاد عطا محمد نور همچنان می گوید که موجودیت فساد گسترده و حیف و میل میلیون دالر به بهانه های متفاوت در حکومت، سبب بی اعتمادی مردم نسبت به آن شده است. وی حکومت را به سرکوب حرکت های مدنی در کشور متهم می کند و می گوید که قصر سپیدار نمی تواند از خون مردم دفاع کند. استاد عطا محمد نور با اشاره به بررسی پرونده جنرال عبدالرشید دوستم ، پرونده آقای دوستم را سیاسی می داند.

نوشته‌های مرتبط


Top