کاخ سفید :راهبرد جدید آمریکا در قبال افغانستان در حال نهایی شدن است

کاخ سفید می‌گوید که سرگرم بررسی اوضاع افغانستان است و هنوز آماده اعلام راهبرد جدید دولت آمریکا در قبال افغانستان نشده‌ است. سخنگوی کاخ سفید می گوید که رییس جمهور ترامپ با وزارت دفاع آمریکا راهبرد جنگ افغانستان را بررسی می ‌کند.

نزدیک به چهار و نیم ماه از آغاز کار حکومت جدید آمریکا به رهبری دونالد ترامپ می‌گذرد، اما واشنگتن هنوز سرگرم بررسی راهبرد آمریکا در قبال افغانستان است. شان سپایسر سخنگوی کاخ سفید می گوید که راهبرد آمریکا در قبال افغانستان تا هنوز نهایی نشده‌است و ممکن تا چند روز دیگر نهایی شود.

سخنگوی کاخ سفید می افزاید: “در مورد بررسی راهبرد آمریکا در قبال افغانستان رییس جمهور ترامپ با وزارت دفاع این کشور کار می‌ کند. تاکنون تصمیم نهایی گرفته نشده است. راهبرد آمریکا در قبال افغانستان در حال نهایی شدن است.”

ظاهرا افزایش شمار نظامیان بین المللی در افغانستان از عمده ترین موارد در راهبرد جدید آمریکا برای افغانستان است. سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش که آیا جنگ افغانستان پایان یافتنی است یا خیر پاسخ واضح نداده است. اما گفته است شکست دادن تروریزم و تندروی در اولویت کار رییس جمهور ترامپ قرار دارد.

این سخنان در حالی مطرح می شود که مقام های ارشد نظامی و امنیتی آمریکا در راهبرد جدیدی که به رییس جمهور آمریکا ارایه کرده اند گفته اند که شکست بن بست جنگ افغانستان نیاز به حضور ۳۰ تا ۵۰ هزار نیروی بین المللی دارد.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top