عثمانی: کاهش مقدار برق وارداتی در زمستان سبب پرچوی برق در کابل شده است

شماری از باشندگان کابل از پرچوی های برق در فصل سرد زمستان شکایت میکنند. اما وزیر انرژی و آب علت این پرچوی ها را کم شدن مقدار انرژی وارداتی در این فصل میداند. علی احمد عثمانی میگوید که کشورهای صادر کننده برق به افغانستان در فصل سرما از سطح انرژی برق میکاهند و این امر سبب پرچوی های برق در شهر کابل شده است.

با فرا رسیدن فصل سرد زمستان کمبود برق و پرچوی برق به مشکلات باشندگان کابل می‎افزاید. با توجه به این که مسوولان ریاست برشنا، بارها از افزایش برق رسانی به نقاط مختلف شهرکابل خبر می‎دهند، اما با رسیدن فصل زمستان پرچوی برق افزایش پیدا می‎کند. شماری از پایتخت نشینان از پرچاوی های دوامدار برق در فصل زمستان شکایت می‎کنند.

اما علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، وابستگی افغانستان به برق وارداتی را از مشکلات اساسی برق رسانی در کشور می‎داند. آقای عثمانی می‎گوید که کشورهای صادر کننده برق به افغانستان در فصل زمستان مقدار برق وارداتی را کم می‎کنند و این مساله سبب پرچوی برق در شهر کابل شده است.

چندی پیش اعضای مجلس نمایندگان از پرچوی های برق در برخی از مناطق شهر کابل انتقاد کرده بودند. باشندگان پایتخت می‎گویند که قطع و وصل برق در شهر کابل نسبت به سال‌های گذشته ده برابر افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top