کمیته مصوونیت خبرنگاران: خشونت ها علیه خبرنگاران افزایش یافته است

کمیته مصوونیت خبرنگاران ادامه فرهنگ معافیت را از علت های عمده افزایش خشونت ها علیه خبرنگاران در کشور میداند. نجیب شریفی مسوول این کمیته می‎گوید که حکومت عاملان خشونت علیه خبرنگاران پیگری نمی کند و این مساله سبب افزایش خشونت ها علیه خبرنگاران در کشور شده است.

آقای می افزاید که حکومت در کار رسیدگی به پرونده های قتل خبرنگاران بی توجهی کرده است و این مساله برای جامعه خبرنگاری کشور نگران کننده است.

درهمین حال، شماری از خبرنگاران از حکومت می خواهند که به مصونئیت جانی و مالی آنان توجه جدی، تا آنها بتوانند بدون ترس به کارهای اطلاع رسانی خود ادامه دهند.

ازسویی هم، نادر نادری مشاور ارشد رییس جمهوری در امور عامه و استراتیژیک می‎گوید که بررسی ها برای رسیدگی به پرونده های خشونت علیه خبرنگاران آغاز شده است و حکومت در حمایت از خبرنگاران اندکی غفلت نمی کندو

با این همه، دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان فرهنگ معافیت در کابل را چالش بزرگ فرا راه خبرنگاران دانسته و از تعهد حکومت وحدت ملی در راستای پایان بخشیدن به آن پشتیبانی کرده است.

این درحالیست که پیش از این دیدبان رسانه های ازاد افغانستان یا نی، سال ۲۰۱۶ میلادی را خونین ترین سال برای خبرنگاران و کارمندان رسانه‏ای خوانده است. براساس یافته های نی، در ده ماه نخست سال جاری میلادی ۱۳ خبرنگار به قتل رسیده اند که این رقم در در مقایسه با گذشته بی پیشینه بوده است.

نوشته‌های مرتبط


Top