نگرانی باشندگان کابل از افزایش جرم های جنایی در این شهر

شماری از باشندگان پایتخت از افزایش جرم های جنایی در این شهر نگرانی می کنند. آنان حکومت را متهم می کنند که در جلوگیری از جرم های جنایی نا توان مانده است.

افزایش جرم‌های جنایی باشندگان پایخت را نگران کرده است. به دلیل افزایش جرم های جنایی حال و هوایی پایتخت آشفته شده است. کمتر روزی است که کابل شاهد بدون رویداد و حادثه ا‌ی جرمی نباشد. افزایش روز افزون جرم های جنایی در کابل، صدمه‌ی زیادی به کسب و کار مردم نیز زده است. روز دوشنبه صرافان سرای شهزاده کابل به دلیل افزایش جرم های جنایی دست به تظاهرات زدند. چند هفته پیش، چهار عضو یک خانواده در حوزه دهم پلیس از سوی افراد ناشناس به قتل رسیدند. شماری از باشندگان پایتخت از این مساله سخت نگرانی می کنند. قدرت الله یک باشنده کابل می گوید که افزایش جرم های جنایی سبب ترس و هراس مردم شده است و آنان نمی توانند آزادانه کسب و کار کنند. این باشنده کابل حکومت را متهم می کند که در راستای جلو گیری از افزایش جرم های جنایی در پایتخت ناکام مانده است.

در همین حال نجیب الله دانش معاون سخنگوی وزارت امور داخله، افزایش جرم های جنایی در کابل را می پذیرد و اما می گوید که تلاش هایی جدی برای مهار این پدیده روی دست گرفته شده است. آقای دانش تاکید می کند که پلیس ملی افغانستان متعهد است که امنیت شهروندان کشور را به هرقیمت که شود تامین کند.

این درحالیست که به گفته‎ی باشندگان پایتخت، موجودیت افراد مسلح غیر مسوول سبب شده است تا جرم های جنایی در کابل افزایش یابد.

نوشته‌های مرتبط


Top