شورای امنیت ملی: کسانی که اعمال طالبان را توجیه کنند بازداشت می شوند

شورای امنیت ملی ریاست جمهوری تاکید می کند افراد که اعمال تروریستی گروه های هراس افگن را توجیه کنند، باز داشت خواهند شد. محمد حسن حقیار یکی از کارشناسان سیاسی از سوى مأموران ریاست عمومی امنیت ملى به اتهام ترویج خشونت و حمایت از تروریزم در کابل بازداشت شده است. آقای حقیار در کابل زندگی می کند و گاه گاهی در رسانه ها به عنوان تحلیل گر ظاهر می شود. وی پس از کشته شدن ملا اختر محمد منصور رهبر گروه طالبان، آقای منصور را در یک بحث تلویزیونی شهید خطاب کرد و گفت که خداوند شهادت او را قبول نماید. این حرف آقای حقیار واکنش تند کاربران شبکه های اجتماعی را بر انگیخت و بسیاری ها خواهان بازداشت او شدند. پس از آن امنیت ملی افغانستان آقای حقیار را بازداشت کرد. حالا تواب غورزنگ سخنگوی شورای امنیت ملی می گوید که پس از این کسانی که اعمال تروریستی گروه های هراس افگن را توجیه کنند و باعث ترویج خشونت شوند، بازداشت می شوند.

در همین حال صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله، چشم پوشی از جنایت هراس افگنان در کشور را خیانت ملی می داند و می گوید افراد که برای ترویج فرهنگ افراط گرایی در کشور تبلیغ کنند بازداشت می شوند.

این بار نخست نیست که حکومت برای کسانی که برای ترویج فرهنگ افراط گرایی در کشور تبلیغ می کنند هشدار می دهد، پیش از این نیز ریاست جمهوری هشدار داده بود با کسانی که علیه نظام تبلیغ کنند برخورد خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط


Top