امضای پیش نویس توافق‎نامه صلح با هیات اعزامی گلبدین حکمتیار

پیش نویس توافق‎نامه صلح میان هیأت اعزامی گلبدین حکمتیار و شورای عالی صلح پس از چاشت روز (چهارشنبه ۲۹ثور/اردیبهشت) در کابل امضا شد. مهندس محمد خان معاون ریاست اجرایی حکومت با استقبال از امضای‎ این توافق نامه، آنرا یک گامی مثبت در راستای تامین صلح در کشور می داند.

پس از ماه ها رفت آمد هیأت مذاکره کننده گلبدین حکمتیار به کابل و گفت‎گو با مسوولان شورای عالی صلح، در راستای چگونگی پیوستن آقای حکمتیار به روند صلح، توافق‎نامه‎ی صلح میان هیأت اعزامی آقای حکمتیار و شورای عالی صلح به امضا رسید. مهندس محمد خان معاون ریاست اجرایی با استقبال از امضای این توافق‎نامه، پیوستن آقای حکمتیار را به روند صلح برای تامین امنیت کشور مهم می داند. آقای محمد خان می گوید که با پیوستن حکمتیار و جنگجویان طرف دارش به صلح، روحیه جنگی نظامیان کشور در نابودی هراس افگنان بالا می رود. در همین حال شماری از اعضای مجلس نمایندگان نیز از پیش نویس توافق‎نامه صلح با آقای حکمتیار استقبال می کنند.

بیرون کردن نام افراد کلیدی حامی حکمتیار از لیست سیاه سازمان ملل متحد و مصوونیت قضایی و رهایی زندانیان حامی حکمتیار از بازداشت‎گاهای کشور از مهمترین خواست های آقای حکمتیار از حکومت وحدت ملی است.

نوشته‌های مرتبط


Top