داکتر عبدالله: تروریزم تهدید جدی به امنیت منطقه است

رییس اجرایی حکومت در دیدار با رییس جمهور چین، تروریزم را تهدید جدی برای امنیت منطقه عنوان کرده است و خواستار مبارزه مشترک علیه این پدیده شده است. داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت در سفر سه روزه به چین به دنبال دیدار با مقام های این کشور، با رییس جمهوری چین در بیجنگ دیدار و گفت‎گو کرده است. رییس اجرایی در این دیدار با ستایش از همکاری چین در امر مبارزه با هراس افگنی، تروریزم را تهدید جدی برای امنیت کشور های منطقه عنوان کرده است. آقای عبدالله از رییس جمهور چین خواسته است که در کار پیکار با هراس افگنی افغانستان را کمک کند. عبدالله عبدالله، با ستایش از همکاری چین در روند گفت‎گوهای صلح دولت افغانستان و اشتراک آن کشور در گروه هماهنگی چهارجانبه، یک بار دیگر پاکستان را به تعهد شکنی در امر تامین صلح در افغانستان متهم کرده است. داکتر عبدالله از چین خواسته است که پاکستان را به همکاری در راستای تامین صلح در افغانستان تشویق کند.

در همین حال شی جین پینگ رییس جمهور چین با تاکید بر همکاری در امر مبارزه با هراس افگنی از آمادگی کشورش برای تامین صلح در افغانستان خبر داده است.

این درحالیست که سفیران کشورهای گروه هماهنگی چهارجانبه روز (چهارشبنه ۲۹ ثور/اردیبهشت) در اسلام آباد پایتخت پاکستان در پیوند به چگونگی پیشبرد مذاکرات با گروه های مخالف مسلح دولت افغانستان بحث و گفت‎گو می کنند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top