افتتاح ساختمان جدید شورای ملی افغانستان با حضور نخست وزیر هند

ساختمان جدید شورای ملی افغانستان با حضور رئیس جمهوری کشور و نخست وزیر هند افتتاح شد. رئیس جمهوری کشور در این مراسم از کمک های هند به افغانستان استقبال کرد و افزود که هند براساس نیت پاک و خدمت در افغانستان کار می کند.

ناریندرا مودی نخست وزیر جمهوری هند ساعت ۰۵:۳۰ صبح روز جمعه به کابل رسید. آقای مودی ضمن دیدار با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی، به ساختمان جدید شورای ملی افغانستان که بازهزینه جمهوری هند ساخته شده است رفت و این ساختمان را رسما افتتاح کرد.

در مراسم، افتتاح ساختمان جدید شورای ملی افغانستان، افزون بر رئیس جمهور اشرف غنی و ناریندرا مودی نخست وزیر هند، رؤسا و اعضای هردو اتاق شورای ملی و شماری از مقامات بلند رتبه حکومت افغانستان و هند نیز حضور داشتند.

رئیس جمهورغنی در همایش افتتاح ساختمان جدید شورای ملی، از کمک های هند به کشور استقبال کرد و افزود که هند براساس نیت پاک و خدمت در افغانستان کار می کند و دوستی هند با افغانستان همه جانبه است.

ناریندرا مودی نخست وزیر هند نیز در مراسم افتتاح این ساختمان، از بسته جدید کمک های کشورش به افغانستان از جمله اعطای پنجصد بورسیه تحصیلی برای فرزندان شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان خبر داد.

در همین حال عبدالرووف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان گفت که اعمار ساختمان جدید شورای ملی نشان دوستی کابل و دهلی نو است.

گفتنیست، ساختمان جدید شورای ملی دارای دو تالار بزرگ برای مجلس نمایندگان و مجلس سنا است که درمقایسه به ساختمان شورای ملی کنونی ۵ برابر بزرگتر است و برای صد سال آماده شده است.

نوشته‌های مرتبط


Top