یک مکتب در کندز هدف بمباران جنگده های آمریکایی قرار گرفت

جنگده های آمریکایی یک مکتب را در منطقه خواجه مشهد ولایت کندز هدف قرار داده است. مسوولان ریاست معارف ولایت کندز می گویند که حوالی ساعت چهار و نیم صبح امروز، جنگده های آمریکایی در منطقه خواجه مشهد در داخل شهر کندز، بمبی را بالای ساختمان یک مکتب پرتاب کرده است که منجر به تخریب شدن بخشی از ساختمان این مکتب شده است.

مسوولان ریاست معارف کندز می گویند که در زمان بمباردمان بالای ساختمان مکتب، کسی در آنجا نبوده، اما سه تن از باشندگان محل که در اطراف این مکتب سکونت داشته اند زخمی شده اند.

نعمت الله تیموری مسوول دفتر رسانه ای ولایت کندز می گوید که شب گذشته در منطقه ی  خواجه غلطان شهر کندز درگیری میان نظامیان کشور و هراس افگنان جریان داشت و به هدف سرکوب هراس افگنان، از نیروهای حمایت قاطع ناتو در خواست همکاری شد.

وی می افزاید که نیروهای حمایت قاطع ناتو به اشتباه مکتب منطقه خواجه مشهد را بمباران کرده اند. تاکنون فرماندهی نیروهای حمایت قاطع ناتو در افغانستان در مورد این رویداد اظهار نظر نکرده است. در همین حال، شاهدان عینی گفته اند که صبح روز شنبه در ساحه خواجه مشهد، جنگنده های آمریکایی بالای مکتبی که در ساحه ملکی، موقعیت دارد، بم پرتاب کرده است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top