وزیری: هراس افگنان در فصل زمستان سرکوب خواهند شد

وزارت دفاع ملی از آمادگی های نیروهای امنیتی کشور برای سرکوب گروه های ترورستی در فصل زمستان خبر می دهد. سخنگوی این وزارت می گوید که در جریان فصل زمستان حملات نظامیان کشور در برابر تروریستان در میدان های نبرد افزایش می یابد.

درسال های پسین گروه های تروریستی عملیات های شانرا در برابر نظامیان کشور، در فصل زمستان متوقف کرده و به پاکستان جهت تمویل، تحهیز و آموزش می رفتند. اما در یک سال گذشته تمام گروه های ترورستی به شمول گروه طالبان در فصل زمستان در برابر نظامیان کشور جنگیدند و ساحه تحت تصرف شانرا رها نکردند. دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که نیروهای امنیتی کشور گروه های تروریستی را در زمستان پیشرو سرکوب خواهند کرد. آقای وزیری می افزاید که عملیات نظامیان کشور بر ضد هراس افگنان به ویژه در زمستان پیشرو دو برابر خواهد شد.

گزارشهای از ولسوالی وانت وایگل ولایت نورستان در رسانه ها دست به دست شده است که شماری از پاسگاه های نظامیان کشور در این ولسوالی به دست افراد وابسته به گروه طالبان سقوط کرده است، اما سخنگوی وزارت دفاع ملی سقوط این پاسگاه ها را رد می کند و می گوید که طالبان در برابر نظامیان کشور شکست خورده اند.

در حالی سخنگوی وزارت دفاع ملی از شکست گروه طالبان در میدان های نبرد سخن می گوید که روز سه شنبه دبیرکل ناتو گفت که گروه طالبان امسال در افغانستان در تمامی برنامه ‌های ‌خود برای سقوط ولایت‌ها و شهرهای بزرگ با شکست مواجه شده است.

نوشته‌های مرتبط


Top