وارد شدن تلفات سنگین بر طالبان در ولایت کندز

مسوولان امنیتی ولایت کندز می‌گویند که، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی کشور در شش روز گذشته در این ولایت، تلفات سنگینی بر هراس افگنان وارد شده است. فرمانده فرقه بیست پامیر می گوید که، در نتیجه این عملیات ها هشتاد و هشت هراس افگن کشته شده اند و هفتاد و هشت تن دیگر آنان زخم بر داشته اند. وی می گوید که درپی این عملیات‌ها، چندین روستا از حضور هراس افگنان پاک ‌سازی شده است.

نیروهای امنیتی کشور شش روز پیش عملیات مشترک را در بخش هایی از ولایت کندز راه اندازی کرده اند. مسوولان امنیتی ولایت کندز می‌گویند که، در نتیجه این عملیات، در شش روز گذشته در این ولایت، تلفات سنگینی به وارد شده است. سید قربان موسوی فرمانده فرقه بیست پامیر می گوید که در شش روز گذشته نیروهای امنیتی و دفاعی از طریق هوا و زمین مواضع مخالفان مسلح در نقاط مختلف ولایت کندز را هدف قرار داده اند.

آقای موسوی گفته است که، در نتیجه عملیات ها که در ساحات قرغز ، گمبذ  و کنجک ولسوالی امام صاحب ولایت  راه اندازی شده بود، هشتاد و هشت هراس افگن کشته شدند و هفتاد و هشت تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

وی می گوید که، در جریان  این عملیات‌ها، چندین روستا از حضور هراس افگنان پاکسازی شده است و غیرنظامیان پس از سرکوب طالبان دوباره به زندگی عادی شان باز گشته اند.

وی همچنان می گوید که، در جریان این عملیات ‌ها، چندین موضع مستحکم طالبان و مقدار زیادی سلاح و جنگ افزار آنان نیز تخریب شده است.

وی از تلفات نیروهای امنیتی کشور در جریان این عملیات‌ها چیزی نگفته است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top